PÉČE O PLEŤ

PÉČE O PLEŤ

Naše pleť je denně vystavována různým nepříznivým vlivům okolního prostředí (zvláště MY v Ostravě), tyto vlivy působí na její bezprostřední zdraví a vzhled. V oblasti kosmetiky pečující o pleť se nám nabízí široká škála různých krémů, čistících vod a jiných přípravků pro zdraví pleti. Je těžké si vybrat správně.

Běžní výrobci pleťové kosmetiky často spoléhají na masivní reklamu a z velké části se jim to daří. Neznamená to však, že tyto přípravky jsou pro vaši pleť to nejlepší. Naopak většina běžně dostupných druhů kosmetiky obsahuje chemické látky jako syntetické konzervanty, barviva, či parfemace, které mohou pokožku dráždit. Nepříjemnou nevýhodou je také časté testování na zvířatech, jak surovin do produktu použitých, tak následných sloučenin.

Kůže je největším orgánem lidského těla, odděluje a chrání vnitřní orgány od okolního prostředí a zabraňuje přímému škodlivému vlivu. Sama je proto vystavována těmto vlivům, které pro ni mohou být velmi nepříjemné. Pro poškozenou, nebo citlivou pokožku toto působení může znamenat velké problémy. Klasickým problémem je také stárnutí kůže. Pro všechny tyto případy existuje nepřeberné množství různorodých přípravků. Jak si ale vybrat to nejlepší? V tomto případě se vyplatí zvolit přístup – lepší kvalita než kvantita.

TYPY PLETI

KOZÍ KOSMETIKA