PROČ CVIČIT VE SKUPINĚ

PROČ CVIČIT VE SKUPINĚ

Nechce se vám cvičit, ale kamarádi vás nakonec na cvičení “dotáhnou”? Tak to je přesně ten příklad toho, že se cvičí lépe s někým. Pokud jeden nechce, vždy se najde minimálně jeden, který vás namotivuje k tomu, že nakonec cvičení nevynecháte. A přesně tak to funguje i s výkonem, ve skupině nic neošidíte. 😀

Mezi oblíbenými jsou například aerobic, jóga, pilates, zumba, jumping, bootcamp a mnohá jiná. Nejčastěji jsou v souvislosti s pohybovými aktivitami zmiňované fyzické a psychické výhody. Jenže skupinové cvičení, ve srovnání s individuální aktivitou, nabízejí ještě cosi navíc. Proč se tedy vyplatí cvičit ve skupině?

1. Hodně radosti a zábavy

Atmosféra, v níž se skupinové aktivity cvičí, závisí ve velké míře na instruktorovi a jeho vynalézavosti, smyslu pro humor i momentální náladě. V drtivé většině případů platí, že instruktor se snaží dát ze sebe co nejvíce. To znamená, že chce vytvořit zábavnou a pohodovou atmosféru, kterou účastníci přenášejí dále do svých rodin, přátelství či pracovních kolektivů. A na hodiny se s nadšením vracejí.

2. Motivace

Neumíte se sami pořádně namotivovat? Pak vám mohou pomoci kamarádi a kamarádky, kteří s vámi chodí pravidelně cvičit nebo instruktoři, kteří umí navodit správné tempo a dokonalou atmosféru.

3. Zdravá rivalita

Kterékoliv skupinové cvičení je i o zdravé rivalitě. Kolikrát jste si řekli: „Když to dokáže ona, musím i já!“ Určitě víckrát. Zdravá soutěživost je velkým plusem skupinových cvičení.

4. Nové přátelství

Tělocvična je ideálním místem k seznamování. Seskupují se tu lidé, kteří mají podobné záliby a cíle. Existuje velká pravděpodobnost, že člověk získá hodně nových známých, kamarádů či dokonce dobrých přátel.

5. Technicky správné cvičení

Lidé často dělají při tréninku chyby, když přijde na správné držení těla a techniku cvičení.  Nejčastějšími zraněními, která souvisí se špatnou technikou jsou bolesti zad, která mohou cvičícího vyřadit z provozu na celé měsíce, nebo si jejich následky nést i po zbytek života. Neustálé dodržování správného držení těla během praktikování každého cviku pomáhá nejenom předcházet nechtěnému zranění, současně buduje skvělý ZVYK, který je základním stavebním kamenem každého úspěšného tréninku.

Certifikovaný trenér si tohle při svých lekcích hlídá!

6. Bonusy

Ať navštěvujete jakoukoliv skupinovou pohybovou aktivitu, dozvíte se mnoho informací nejen o konkrétním typu cvičení, ale s velkou pravděpodobností například i o zdravé výživě. Dnešní sportovní instruktoři se snaží svým klientům poskytnout co nejvíce: znalosti a zkušenosti nejen z oblasti cvičení, ale i celkového zdravého životního stylu.


My jsme pro vás jedno takové studio, které se zabývá výhradně skupinovým lekcím, vybrali. Tak koukněte.